Laser FRX

Laser FRX

Obszar: całe ciało

Czas zabiegu: od 15 min.

Liczba zabiegów: od 1

Cena: od 380 zł

O ZABIEGU

Blizny potrądzikowe stanowią bardzo częsty problem estetyczny, zwłaszcza twarzy. Czasami przesuwają się na szyję, czasami występują na plecach, czyli wszędzie tam, gdzie występuje obfitość gruczołów łojowych, ponieważ trądzik młodzieńczy jest patologią tychże gruczołów powstająca na różnym tle, gdzie istotną rolę gra czynnik hormonalny. Powstające zaskórniaki prowadzą do powstania małych ognisk zapalnych w zatkanych przewodach gruczołach łojowych spowodowanych specyficznym rodzajem bakterii.

 

Jest to często niekończący się proces zapalny wybuchający w coraz to nowych miejscach prowadzący do powstania blizn zanikowych i przerostowych jako efekt gojenia tworzący obraz powstaje obraz „góry i doliny”.

 

Laser frakcyjny ablacyjny jest najlepszą metodą do poprawy wyglądu – spłaszcza blizny przerośnięte i wypełnia zagłębienia w miejscach blizn zanikowych. Stosowany powszechnie od około 10 lat zrewolucjonizował leczenie blizn potrądzikowych. W efekcie powstaje wyrównanie powierzchni skóry z ujednoliceniem jej wyglądu w zakresie koloru (likwidacja przebarwień pozapalnych) jak i struktury. Poza powyższymi u znacznej części (około 50%) pacjentów zabieg laserowy pozwala na zatrzymanie resztkowych stanów zapalnych w skórze wskutek niespecyficznego pobudzenia jej mechanizmów immunologicznych.

 

Liczba zabiegów wykonywanych w znieczuleniu miejscowym kremem Emla zależna jest od stopnia nasilenia zmian i oczekiwanych rezultatów. Każdy zabieg poprawia wygląd blizny, choć czasami trzeba czekać kilka miesięcy na ostateczne efekty leczenia wynikające z czasu potrzebnego na przebudowę skóry. Czas gojenia po zabiegu wynosi około 6-7 dni. Powtórzenie zabiegu wykonuje się po około 4 tygodniach.

EFEKTY

 • Poprawa wyglądu skóry – spłaszczenie blizn przerośniętych i wypełnienie zagłębień w miejscach blizn zanikowych
 • Równa powierzchnia skóry
 • Jednolity koloryt

MECHANIZM DZIAŁANIA

Laser FRX poprzez działanie ablacyjne powoduje usunięcie zewnętrznych warstw skóry, co powoduje usunięcie nierówności, wypuklenia, przerostu, nierówności wybarwienia, przebarwień skóry na podłożu pozapalnym. Natomiast wykonywanie w głąb mikrokanalików powoduje przebudowę skóry i wzmożoną syntezę kolagenu. Poprawia się ukrwienie skóry i mikrokrążenie.  Zabieg jest silnym bodźcem dla układu immunologicznego skóry pozwalającym na zlikwidowaniu procesu zapalnego.

ZALETY

Zabieg będący metodą z wyboru w wielu sytuacjach klinicznych z uwagi na skuteczność, pewność, szybkość. Zabieg niezwykle precyzyjny z małym marginesem tkanki martwiczej, pozwala na usuwanie zmian zlokalizowanych nawet na brzegach powiek.

 

Nie ma konieczności zakładania i zdejmowania szwów. Nie ma ryzyka zakażenia w czasie zabiegu, ponieważ promień lasera zabija wszystkie drobnoustroje. Zabieg może być dowolnie powtarzany.

 

Zabieg usuwania blizn potrądzikowych wykonywany jest w naszej Klinice Derma Solution w Poznaniu.

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed zabiegiem

Nie opalać się (słońce, solarium) co najmniej 3 tygodnie przed zabiegiem – jeżeli zabieg wykonywany jest na odkrytych częściach ciała jak twarz, szyja, ręce.

 

Zabieg

Zasadniczo zmiany usuwamy w znieczuleniu miejscowym (lignokaina w iniekcji – znieczulenie przewodowe na palcach lub bezpośrednio w okolicę leczoną). Prawie natychmiast jest możliwe wykonanie zabiegu – odparowanie laserem. Po zabiegu miejscowo opatrunek lub w niektórych przypadkach (zmiany na powiekach) bez opatrunku.

Gojenie 5-7 dni, niekiedy do 2 tygodni zależnie od rozległości zmian i lokalizacji.

Jeśli istnieje taka konieczność znamię jest poddawane badaniu dermatoskopem.

 

Po zabiegu

 • Stosowanie środków odkażających miejscowo
 • Do wygojenia nie kąpać się, nie korzystać z sauny, basenu
 • Do wygojenia nie nakładać makijażu
 • Miejscowo opatrunki zabezpieczające przed zakażeniem

CZĘSTOTLIWOŚĆ

Zwykle zabieg jednorazowy, w niektórych przypadkach konieczność powtórzenia zabiegu – zależy od rozległości, lokalizacji i charakteru blizn. Czasami z góry planuje się kilka zabiegów, dzieląc usunięcie rozległych lub głębokich blizn na etapy.

PRZECIWWSKAZANIA

 • Przyjmowanie steroidów i retinoidów
 • Leczenie roacutanem – 6 miesięcy od zakończenia leczenia
 • Nowotwory skóry
 • Ciąża i okres karmienia
 • Aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe (opryszczka!!)
 • Korzystanie ze słońca lub solarium w okresie 3 tygodni przed zabiegiem

EFEKTY UBOCZNE

 • Zaczerwienienie
 • Obrzęk
 • Strupki
 • Niewielka bolesność

WYRÓB MEDYCZNY

Laser FRX jest wyrobem medycznym.

W Klinice Derma Solutions ten zabieg jest wykonywany wyłącznie przez certyfikowanych profesjonalistów (lekarzy). W przypadku pytań lub wątpliwości napisz lub zadzwoń, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie. Zabieg musi być poprzedzony konsultacją z lekarzem.

CENY ZABIEGÓW

Pakiety:

Umów się na konsultację!

Zadbaj o piękną skórę i świetne samopoczucie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w powyższym formularzu...Czytaj dalej