Dietetyka

MRT jest testem opatentowanym przez Oxford Biomedical Research, przeznaczonym do wykrywania nadwrażliwości pokarmowych, czyli nieprawidłowych reakcji układu immunologicznego na pokarmy i dodatki do żywności. Reakcje nadwrażliwości pokarmowych występują 24-72 h po spożyciu danego produktu i są zależne od dawki, dlatego są trudne do zdiagnozowania nawet przez samego pacjenta. Do tej pory nie zostały do końca poznane z uwagi na złożoność mechanizmów biorących w nich udział. Dlatego MRT bada ich efekt końcowy, jakim jest uwolnienie mediatorów zapalnych takich jak cytokiny, leukotrieny, histamina i prostaglandyny z leukocytów, czyli białych ciałek krwi. To właśnie mediatory stanu zapalnego są odpowiedzialne za objawy związane z nadwrażliwościami pokarmowymi takimi jak dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego czy zespół przewlekłego zmęczenia. Po teście MRT można skorzystać z konsultacji dietetycznej.
Czytaj więcej

Odpowiednie odżywanie to podstawa codziennego funkcjonowania. Niedostarczenie organizmowi odpowiednich wartości odżywczych sprawia, że jest on bardziej narażony na choroby układu krążenia, cukrzycę, otyłość, osteoporozę czy nadciśnienie tętnicze. Niewłaściwe odżywianie to również przyczyna przewlekłego zmęczenia, osłabienia koncentracji oraz ograniczonych możliwości przyswajania wiedzy.

Jedynie dzięki zdrowemu odżywianiu mamy możliwość utraty zbędnych kilogramów. Zdarza się jednak, że pomimo stosowania zrównoważonej diety, waga zwiększa się lub pozostaje bez zmian. Przyczyną może być nadwrażliwość pokarmowa. Skuteczne działania mające na celu osiągnięcie wymarzonej wagi powinny uwzględniać między innymi możliwości fizyczne danej osoby, budowę jej ciała oraz towarzyszące jej alergie czy nietolerancje na produkty.

Zadbaj o siebie i swoją sylwetkę. Wykonaj test MRT, a następnie skonsultuj wyniki z dietetykiem w Derma Solutions w Poznaniu, aby odchudzanie było bezpieczne, efektywne, a przy tym zdrowe.