Kwas polimlekowy Lenisna

Kwas polimlekowy Lenisna

Obszar: twarz, ramiona, brzuch, uda, pośladki

Czas zabiegu: 45 min.

Liczba zabiegów: 2-3

Cena: od 2500 zł

O ZABIEGU

Zabieg z wykorzystaniem produktu Lenisna zawierającego kwas poli-L-D-mlekowy jest wykonywany w celu rewitalizacji i napięcia skóry twarzy, a także ciała (ramion, dłoni, brzucha, kolan). Preparat Lenisna wykorzystuje się do redukcji głębokich zmarszczek, poprawy jędrności skóry, wypełnienia ubytków tkankowych.

EFEKTY

Po wykorzystaniu preparatu Lenisna przywracanie młodzieńczego wyglądu skórze przebiega stopniowo, a więc też efekt jest bardzo naturalny. Skóra staje się elastyczna oraz odmłodzona. Efekt jest widoczny niemal od razu.

 

Osiągnięte rezultaty zabiegu utrzymują się przez długi czas (ponad 24 miesiące). Efekt ten można podtrzymać, poddając się zabiegowi przypominającemu. Zabieg z kwasem poli-L,D-mlekowym można polecić osobom, u których wyraźne są oznaki starzenia skóry, które chcą zwiększyć objętość obszarów twarzy ulegających zapadaniu, opadaniu i poprawić elastyczność skóry.

MECHANIZM DZIAŁANIA

Lenisna jest wypełniaczem hybrydowym. Zawiera kwas mlekowy o stężeniu 170 mg oraz 30 mg nieusieciowanego kwasu hialuronowego, w związku z czym gwarantuje niemal natychmiastowy efekt wypełnienia. Dzięki obecności mikrocząstek kwasu mlekowego PDLLA o okrągłym kształcie po około dwóch tygodniach następuje produkcja kolagenu. Trwająca przez pewien czas stymulacja jego produkcji pozwala na długo utrzymywać zadowalające efekty.

ZALETY

Preparat wyróżnia się bezpiecznym, długotrwałym działaniem oraz wysokim poziomem skuteczności. Liczne badania potwierdzają bezpieczeństwo zabiegu i niemal natychmiastowy, długotrwały efekt. Zabieg jest bezbolesny. Już po wykonaniu pierwszego z nich skóra jest wyraźnie odmłodzona, ujędrniona i napięta.

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed zabiegiem

Wykorzystanie produktu Lenisna jest bezpieczne, nie wymaga przeprowadzenia specjalnych środków ostrożności. Za każdym razem przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzana jest konsultacja lekarska. Jej celem jest ocena kondycji skóry pacjenta oraz zaplanowanie przeprowadzenia zabiegu w określonych partiach ciała.

 

Zabieg

Przed rozpoczęciem zabiegu z wykorzystaniem preparatu wykonuje się znieczulenie. Preparat Lenisna jest podawany za pomocą cienkiej kaniuli lub z wykorzystaniem igły. Preparat aplikuje się w tkankę podskórną lub nad okostną. Jednorazowo około 5 ml, jednak dokładna wartość jest ustalana indywidualnie w dopasowaniu do potrzeb oraz oczekiwanych rezultatów.

 

Po zabiegu

Po przeprowadzeniu zabiegu należy zachować ostrożność, nie dotykać miejsca przeprowadzenia iniekcji, a także unikać ekspozycji na słońce. W dniu zabiegu nie można korzystać ze SPA. Nie ma natomiast konieczności masowania miejsc pozabiegowych.

CZĘSTOTLIWOŚĆ

Preferowana ilość zabiegów to 2–3, w zależności od problemu skórnego i innych, indywidualnych ustaleń. Zabiegi przeprowadza się w odstępach 6–8-tygodniowych.

WSKAZANIA

 • Skóra dojrzała z widocznymi efektami procesu starzenia
 • Opadające policzki, tzw. chomiki
 • Wiotka skóra poniżej linii żuchwy
 • Bruzdy nosowo-wargowe
 • Opadające kąciki ust
 • Okolica podoczodołowa
 • Wiotkie obszary na skórze (brzucha, ud, pośladków, ramion)
 • Zmarszczki głębokie, bruzdy i załamania na skórze

PRZECIWWSKAZANIA

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Ostre stany zapalne (szczególnie w okolicy miejsca zabiegu)
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Aktywne stany nowotworowe
 • Nadwrażliwość na składniki preparatu

EFEKTY UBOCZNE

W ciągu kilku pierwszych dni po zabiegu w miejscu jego przeprowadzenia może wystąpić delikatny obrzęk. Zazwyczaj ustępuje on na przestrzeni zaledwie kilku dni.

SPRAWDŹ CENĘ ZABIEGU

Umów się na zabieg!

Zadbaj o piękną skórę i świetne samopoczucie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w powyższym formularzu...Czytaj dalej