Laser FRX

Laser FRX

Obszar: całe ciało

Czas zabiegu: od 15 min.

Liczba zabiegów: 1-3

Cena: od 900 zł

O ZABIEGU

Laserowe napinanie skóry polega na wykonaniu zabiegu laserem frakcyjnym CO2, w następstwie którego dochodzi do bardzo silnej stymulacji naprawy starego kolagenu i powstawania nowego kolagenu w skórze.

 

Działanie lasera polega na wykonaniu szeregu mikronakłuć skóry promieniem lasera. Zabieg daje efekty stopniowo narastające w ciągu 3-6 miesięcy, utrzymujące się przez kilkanaście miesięcy. W następstwie zabiegu dodatkowo dochodzi do usunięcia przebarwień, wyrównania kolorytu skóry, likwidacji porów, zagłębień i nierówności skóry.

 

Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Czas gojenia po zabiegu około 3-5 dni (zaczerwienienie, obrzęk, mikrostrupki). Najczęściej zabieg wykonywany jest na twarzy, szyi i dekolcie likwidując drobne i średnie zmarszczki oraz opadające powieki, czy tak zwane „chomiki”.

EFEKTY

 • Zwiększenie jędrności i sprężystości skóry
 • Mniej widoczne zmarszczki
 • Poprawa owalu twarzy

MECHANIZM DZIAŁANIA

Promieniem lasera wykonywane są w głąb skóry mikrokanaliki powodujące jej przebudowę i bardzo silną syntezę kolagenu oraz włókien elastynowych. Poprawia się ukrwienie skóry oraz napięcie. Staje się ona grubsza.

ZALETY

Zabieg będący metodą z wyboru w wielu sytuacjach klinicznych z uwagi na skuteczność, pewność, szybkość oraz fakt, że jednocześnie można usunąć kilka problemów.

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed zabiegiem

Nie opalać się (słońce, solarium) co najmniej 3 tygodnie przed zabiegiem – jeżeli zabieg wykonywany jest na odkrytych częściach ciała jak twarz, szyja, ręce.

 

Zabieg

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym w formie maści, którą nakłada się ok. 30-60 min przed zabiegiem. W znacznym stopniu ogranicza ona nieprzyjemne odczucia jakie mogą towarzyszyć terapii. Impulsy laserowe kierowane są na wyznaczony obszar zabiegowy, na którym może pojawić się zaczerwienienie skóry oraz uczucie ciepła. Objawy te utrzymują się zwykle 3 – 5 dni.

 

Po zabiegu

Zaleca się stosowanie preparatów silnie nawilżających oraz chroniących skórę przed promieniowaniem słonecznym.

CZĘSTOTLIWOŚĆ

1-3 zabiegów co 4 tygodnie zależnie od stopnia zaawansowania zmian. Poprawa widoczna po 2 tygodniach narasta w ciągu 3-6 miesięcy po zabiegu.

PRZECIWWSKAZANIA

 • Przyjmowanie steroidów i retinoidów
 • Nowotwory skóry
 • Ciąża i okres karmienia
 • Aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe (opryszczka!!)
 • Korzystanie ze słońca lub solarium w okresie 3 tygodni przed zabiegiem

EFEKTY UBOCZNE

 • Zaczerwienienie
 • Obrzęk
 • Strupki
 • Niewielka bolesność

WYRÓB MEDYCZNY

Laser FRX jest wyrobem medycznym.

W Klinice Derma Solutions ten zabieg jest wykonywany wyłącznie przez certyfikowanych profesjonalistów (lekarzy). W przypadku pytań lub wątpliwości napisz lub zadzwoń, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie. Zabieg musi być poprzedzony konsultacją z lekarzem.

CENY ZABIEGÓW

Umów się na konsultację!

Zadbaj o piękną skórę i świetne samopoczucie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w powyższym formularzu...Czytaj dalej