Przeszczep tkanki tłuszczowej

Przeszczep tkanki tłuszczowej

Obszar: całe ciało, zwłaszcza twarz i szyja

Czas zabiegu: 1-2h

Liczba zab.: min. 1

Cena: 6000 zł

O ZABIEGU

Transfer tkanki tłuszczowej jest uznaną metodą wypełnienia tkanki  pod skórą właściwą, a tym samym uzyskania objętości. Nowość zabiegu polega  na tym, że może być wykonany metodą całkowicie zamkniętą, to znaczy pobrany  tłuszcz jest  w kanalikach  i strzykawkach systemu bez kontaktu  z powietrzem i po  obróbce – płukaniu, filtrowaniu podawany bezpośrednio do miejsca docelowego. Najlepiej do twarzy, szyi, ale  możliwe jest również w każdej części ciała, gdzie stwierdzamy ubytek. W  wyniku procedury uzyskujemy dwa rodzaje tłuszczu tak zwany microfat  czyli mikrotłuszcz  – małe kuleczki doskonale wbudowujące się w tkankach oraz nanofat czyli czyli nano tłuszcz – super małe cząstki z  dużą ilością komórek macierzystych o właściwościach silnie regenerujących  skórę. Tłuszcz pobierany jest przy pomocy specjalnej  opatentowanej kaniuli zwykle z  okolicy nad talerzem biodrowym.  Nie ma tak szczupłej osoby, której nie można by było pobrać tłuszczu. Jego podawanie następuje przy pomocy specjalnej kaniuli o odpowiedniej długości , sprężystości i średnicy, która pozwala na wypełnienie całej twarzy tylko z 3 nakłuć – specjalnych miejsc – w sposób atraumatyczny. Razem z tłuszczem podawany jest  płyn w którym zawieszone są kuleczki tłuszczu, który ulega resorpcji w ciągu kilku  godzin po zabiegu. Drugim rodzajem tłuszczu jest tak zwany nanontłuszcz.  Szczególnie nadaje się on do  wypełnienie  okolicy  oka, doliny  łez, jak również podawany jest przy pomocy zwykłej igły na szyj dając silną regenerację tych okolic.

Metodę nanonofat  można równie wykorzystać w przypadku wypadania włosów.

EFEKTY

 • Skuteczna poprawa wyglądu i bardzo silna regeneracja skóry

MECHANIZM DZIAŁANIA

W tej technice wykorzystuje się 2 elementy: 1) fizyczne wypełnienie tkanką tłuszczową okolic w których nastąpiły ubytki  tkanki pod skórą. 2) regeneracyjne właściwości tłuszczu, który silnie pobudza komórki macierzyste do różnicowania w różne komórki skóry.

ZALETY

Lipotransfer czyli przeszczep  tkanki  tłuszczowej jest bardzo efektywnym sposobem odmładzania twarzy w każdym wieku, gdzie konieczna jest korekcja  podłoża. Dla  uzyskania tego samego efektu wypełniaczami potrzeba około 8-10 ml wypełniacza, zatem koszty dla pacjenta są podobne, natomiast efekt  utrzymuje się przez znacznie dłuższy okres około 3 lat ( w  przypadku  wypełniaczy kwasu hialrunowego około  9-12 miesięcy).  Drugą zaletą są silnie regenerujące właściwości  tłuszczu na skórę. Trzecią największą zaletą jest to, że jest to produkt  własny, a więc całkowicie kompatybilny z własnym organizmem i  ryzyko powstania niepożądanych odczynów praktycznie zerowe. W przypadku  innych metod jest to kilka do kilkunastu procent.

Czwartą zaletą jest to , że w przypadku okolicy doliny łez i oka przeszczep nano tłuszczu jest wręcz metodą z wyboru. Piątą zaletą jest możliwość rozwiązania  kilku  problemów estetycznych w czasie jednego zabiegu – wypełnienie i remodeling twarzy, regeneracja skóry twarzy , regeneracja skóry dekoltu (podobnie jak osocze  bogatopłytkowe),  regeneracja okolicy oczu. Szóstą zaletą jest relatywnie krótki czas zabiegu  – około 1 godziny. Szóstą zaletą całkowicie zamknięty system obiegu tłuszczu i tym samym możliwości zakażenia – brak kontaktu  z powietrzem. Siódmą zaletą jest wprowadzanie kaniuli z tłuszczem tylko w  3 punktach po każdej stronie twarzy i możliwość pełnego wypełnienia całej twarzy. Siódmą zaletą jest możliwość bardziej precyzyjnego niż w innych metodach umieszczania tłuszczu i jego modelowania po  wprowadzeniu. Ósma zaletą jest, że ten sam praktycznie materiał można wprowadzić wszędzie i na przykład dokonać korekcji linii  czy czubka nosa. Dziewiątą zaletą jest relatywnie krótki czas zabiegu w  warunkach czystej sali zabiegowej, a nie sali operacyjnej. Dziesiątą zaletą jest możliwość powtórzenia zabiegów w tych samych okolicach bez ryzyka niekompatybilności z  różnymi materiałami wcześniej używanymi.  Jedenastą zaletą jest bardzo małe ryzyko powstania krwiaków w porównaniu z  innymi metodami oraz szybki powrót do normalnej aktywności.

 

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed zabiegiem

1/ Konieczne wykonanie  badań laboratoryjnych:

Morf z rozmazem, próby wątrobowe, INR i APTT, OB, poziom cukru, jonogram, lipidogram, minimum 2 szczepienia przeciw WZW B, EKG po 45 roku życia

2/6 godzin przed zabiegiem pacjent na czczo

3/10 dni przed zabiegiem odstawić leki  wpływające na krzepliwość krwi, przeciwbólowe i przeciwzapalne

 

Zabieg

 1. Znieczulenie miejsca pobrania tłuszczu najczęściej biodra, ewentualnie brzucha.
 2. Pobranie tkanki tłuszczowej
 3. Separacja tłuszczu – pobranie najbardziej wartościowej frakcji
 4. Wstrzykiwanie kaniulą w wybrane okolice lub igłą – tylko nanofat.

 

 

Po zabiegu

Możliwy  lokalny  obrzęk, początkowo nawet znaczny, po kilku godzinach większość ustępuje.

Zaczerwienie lub krwiaki.

Lokalna bolesność.

Zwykle nie wymaga stosowania środków przeciwbólowych.

Powrót do normalnej aktywności  zwykle  w ciągu kilku dni.

Czasami masaże i  uciski  miejsc pobrania przeszczepów.

CZĘSTOTLIWOŚĆ

Jeden zabieg, ewentualnie jego powtórzenie po 3 miesiącach  u około 25% osób dla wzmocnienia efektu (Ilość przyjętych  i wbudowanych komórek znacznie się różnie zależnie od stylu życia pacjenta, jedzenia, palenia papierosów, przyjmowanych leków).  Efekty są widoczne prawie  natychmiast, ustępowanie obrzęku pozabiegowego, pokazuje ostateczny efekt po kilku do kilkunastu dniach.

Zasadniczo zabieg można powtórzyć po  2 miesiącach zależnie od potrzeb.

WSKAZANIA

 • Zaniki tkanki tłuszczowej na twarzy z objawami starzenia – zmarszczek, zniekształceń.
 • Ubytki pourazowe i pooperacyjne tkanki tłuszczowej.
 • Modelowanie twarzy .
 • Regeneracja okolicy doliny łez i  oka.
 • Regeneracja skóry dekoltu.
 • Łysienie (nanofat).

PRZECIWWSKAZANIA

 • przyjmowanie steroidów
 • nowotwory skóry
 • ciąża i okres karmienia
 • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe
 • zaburzenia krzepnięcia krwi i pobieranie antykoagulantów
 • cukrzyca
 • choroby autoimmunologiczne
 • niewydolność  nerek  lub wątroby
 • niska masa ciała
 • w trakcie miesiączki

EFEKTY UBOCZNE

Możliwy  lokalny  obrzęk, początkowo nawet znaczny, po kilku godzinach większość ustępuje.

Zaczerwienie lub krwiaki.

Lokalna bolesność (Zwykle nie wymaga stosowania środków przeciwbólowych).

SPRAWDŹ CENĘ ZABIEGU

Umów się na zabieg!

Zadbaj o piękną skórę i świetne samopoczucie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w powyższym formularzu...Czytaj dalej