Mezoterapia igłowa [Poznań]

Mezoterapia igłowa

Obszar: twarz, szyja, dekolt, ciało

Czas zabiegu: 2h

Liczba zabiegów: 1-5

Cena: od 500 zł

O ZABIEGU

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Znana od pół wieku, wymyślona przez francuskiego lekarza Michaela Pistora, w Polsce stosowana jest stosunkowo od niedawna. Pierwotnie metoda ta stosowana była do leczenia m.in. migreny, chorób neurologicznych, żylaków i chorób dróg oddechowych. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku zaczęła być wykorzystywana przez specjalistów medycyny estetycznej i dermatologii. Jest metodą niechirurgiczną pozwalającą na znaczną poprawę kondycji skóry i tym samym uzyskania efektu odmłodzenia. Wieloletnie narażenie na szkodliwe czynniki środowiska, stres, palenie tytoniu, używki, promieniowanie słoneczne doprowadza do niekorzystnych zmian w skórze. Mezoterapia pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu niekorzystnych zmian. Zasadniczymi obszarami zastosowań mezoterapii są: odmładzanie i rewitalizacja skóry twarzy, szyi i dekoltu, leczenie rozstępów skóry oraz leczenie i profilaktyka łysienia.

Czytaj więcej

Sekretem pięknej skóry na całym ciele jest nie tylko pielęgnacja, ale też leczenie od środka, czyli właśnie mezoterapia. Zabieg polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji aktywnej w wybrane miejsce na ciele. Nie trzeba się obawiać całego procesu, gdyż wykorzystywana igła jest bardzo cienka, dzięki czemu dochodzi jedynie do bardzo delikatnego nakłucia. Poznań to miejsce, gdzie wykonujemy mezoterapię igłową lub mikroigłową, dając w ten sposób naszym klientom szansę na to, aby jeszcze dłużej cieszyć się piękną i młodą skórą.

Mezoterapia — efekty

Z roku na rok coraz więcej osób przekonuje się do medycyny estetycznej. Jednym z popularniejszych zabiegów ze względu na jego korzyści jest mezoterapia, zarówno igłowa, jak i mikroigłowa. Nasi wykwalifikowani specjaliści wykonali wiele zabiegów tego typu, dlatego możemy zagwarantować m.in.:

 • elastyczniejszą i jędrniejszą skórę, w dodatku w wyraźnie lepszej kondycji,
 • pełne nawilżenie,
 • spłycenie blizn,
 • zapobieganie powstawaniu zmarszczek oraz zmniejszenie widoczności tych, które już się pojawiły,
 • walkę z cellulitem lub z rozstępami,
 • zmniejszenie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Mezoterapia mikroigłowa i igłowa w Poznaniu

Naszym atutem jest wysoki standard usług, dokładność, a także dbałość o komfort każdego klienta. Naszą ofertę dostosowaliśmy tak, aby zachować konkurencyjne ceny różnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, w tym mezoterapii. Nasze zabiegi trwają 1,5 h i zazwyczaj dotyczą takich sfer, jak uda, brzuch lub pośladki. Medycyna estetyczna to dziedzina, która ciągle się rozwija, dlatego nasi pracownicy regularnie chodzą na kursy dokształcające, a w naszych gabinetach wprowadzamy nowe rozwiązania oraz udogodnienia dla pacjentów.

Mezoterapia mikroigłowa — przeciwwskazania

Niestety mimo znakomitych efektów, jakie daje mezoterapia mikroigłowa, nie wszyscy mogą się na nią zdecydować ze względów zdrowotnych. Głównie dotyczy to osób borykających się z cukrzycą, nowotworami, alergiami, zaburzeniami krzepliwości krwi i różnymi problemami skórnymi np. opryszczką. Z zabiegu muszą zrezygnować również kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Zawsze przed zabiegiem przeprowadzamy krótki wywiad, podczas którego najważniejsza jest szczerość pacjenta. Dzięki czemu nasi specjaliści mogą stwierdzić, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania mezoterapii. W przypadku mezoterapii igłowej obostrzenia dotyczące wykonywania zabiegu są takie same jak w przypadku mezoterapii mikroigłowej.

EFEKTY

Dzięki mezoterapii igłowej dochodzi do poprawy metabolizmu komórek, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, powstania nowych naczyń krwionośnych oraz poprawy mikrokrążenia. Mezoterapia sprzyja także prawidłowemu odżywieniu skóry głowy oraz stymulacji wzrostu włosów. W leczeniu cellulitu – hamuje tworzenie się szkodliwych wolnych rodników oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych. Ponadto mezoterapia igłowa skuteczna jest w walce z rozstępami.

MECHANIZM DZIAŁANIA

Podawane w skórę preparaty są mieszankami leków dostosowanych do konkretnego problemu klinicznego (rozstępy, cellulit, wypadanie włosów, poprawa nawilżenia i elastyczności skóry twarzy, szyi i dekoltu). Najczęściej stosujemy mieszaninę witamin, aminokwasów, peptydów, krzemionki organicznej, mikroelementów, kwasu hialuronowego, wyciągów roślinnych. Zabiegi wykonywane są tylko przez lekarzy w formie wstrzyknięć bezpośrednio do skóry. Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset) z uwagi na stymulację syntezy kolagenu, poprawę ukrwienia skóry.

ZALETY

 • metoda znana i stosowana na świecie od wielu lat
 • metoda naturalna, niechirurgiczna, skuteczna
 • zabiegi wykonywane są tylko przez wyszkolonych lekarzy
 • rezultaty natychmiastowe – wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry
 • rezultaty długotrwałe – koryguje zmarszczki, poprawia kondycję włosów,
 • przywraca gładkość i gęstość skóry
 • skóra głowy: pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy, zatrzymuje wypadanie włosów i przyspiesza ich odrost, rewitalizuje mieszki włosowe, pielęgnuje skórę głowy

PRZEBIEG ZABIEGU

W zależności od preferencji pacjenta nakładane jest znieczulenie w formie maści, które pozostaje na skórze 30-60min. Następie obszar zabiegowy zostaje odkażony. Po tej procedurze lekarz rozpoczyna wkłucia z użyciem wcześniej przygotowanej mieszanki (zwykle 3-4 składniki) lub gotowego preparatu. Wstrzykiwanie wykonuje  się w odstępach 0,5- 1,5cm w leczony obszar. Wkłucia są wykonywane bardzo cienką igłą środskórnie lub głębiej. W przypadku natrafienia na drobne naczynie może powstać niewielki krwiak. Po zabiegu skóra wygląda jak pokłuta, jednak zwykle ślady te giną w ciągu 1 doby po zabiegu. W przypadku powstania zasinienia przykłada się lód celem ograniczenia obszaru i przyśpieszenia gojenia. Po zabiegu ponownie odkaża się powierzchnię skóry i stosuje się masaż w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu.

Postępowanie po zabiegu
Po zabiegu należy stosować odkażanie powierzchni skóry przemywając ją wodą utlenioną (nie zaleca się preparatów na bazie alkoholi) do czasu zniknięcia widocznych miejsc wkłuć. Nie zaleca się stosowania makijażu ani własnych preparatów kosmetycznych w pierwszych 24-48 godzinach po zabiegu, aby uniknąć nadkażeń w miejscach wkłuć. Istotne jest używanie kosmetyków poleconych przez lekarza medycyny estetycznej oraz ochronnego kremu z filtrem SPF po zabiegu. Brak odczynu zapalnego i widocznych śladów po wkłuciach pozwala na powrót do standardowej pielęgnacji skóry

WSKAZANIA

 • zwiotczenie skóry
 • profilaktyka anty-aging – przeciwstarzeniowa i przeciwzmarszczkowa
 • zapobieganie oraz leczenie wypadaniu włosów i łysienia
 • rozstępy skórne
 • cellulit

PRZECIWWSKAZANIA

 • alergia, uczulenie na składniki preparatu
 • ciąża,
 • okres karmienia piersią
 • niewyrównana cukrzyca
 • stany zapalne na skórze,
 • opryszczka
 • zła tolerancja zabiegu (ryzyko powstawania zwłóknień)
 • choroby nowotworowe
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryna).

EFEKTY UBOCZNE

 • bolesność wstrzyknięć – można je wyeliminować stosując maści znieczulające
 • rumień, obrzęk – występuje bezpośrednio po zabiegu, jest to reakcja skóry na nakłuwanie
 • bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach
 • zasinienia, krwiaki – ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania
 • bezpośrednio przed zabiegiem leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryny)
 • reakcja alergiczna na składniki preparatu –warto pamiętać i poinformować lekarza o wszystkich występujących uczuleniach przed zabiegiem.

W przypadku skłonności do powstawania krwiaków warto zarezerwować sobie 2-3 dni na doprowadzenie skóry do formy – czasami wymaga to absencji w pracy lub wykonania zabiegu tuż przed weekendem.

SPRAWDŹ CENĘ ZABIEGU

Umów się na zabieg!

Zadbaj o piękną skórę i świetne samopoczucie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w powyższym formularzu...Czytaj dalej