Chirurgia plastyczna
Wycięcie zmiany skórnej
- Obszar: twarz, ciało
- Czas zabiegu: 30 min.
- Liczba zabiegów: 1
- Cena: od 600zł
O ZABIEGU
Wycięcie zmiany skórnej jest zabiegiem chirurgicznym. Usunięcie podejrzanych zmian barwnikowych różnego pochodzenia pozwala na wczesnym etapie wyeliminować ewentualne problemy zdrowotne lub wdrożyć właściwe leczenie. W bardzo wielu przypadkach zabieg jest wykonywany w celach wyłącznie estetycznych.
efekty
Ostateczne uzyskane efekty zależą od rodzaju zmiany i stopnia problemu. Zabieg wycięcia zmiany skórnej pozwala na jej trwałe pozbycie się, co jest korzystne zarówno ze względów zdrowotnych, jak i estetycznych. W przypadku zmiany o podejrzanym pochodzeniu wykonanie badania histopatologicznego pozwoli na rozpoznanie lub wykluczenie choroby. Jeśli zabieg jest przeprowadzany w celu wycięcia szpecącej zmiany, to jej usunięcie pozwoli osiągnąć zadowalające efekty kosmetyczne. Wycięcie zmiany, której obecność wywoływała dyskomfort u pacjenta, może poprawić samopoczucie i w wielu przypadkach pozwoli podnieść samoocenę.
zalety
- trwałe usunięcie zmian skórnych różnego pochodzenia
- jednorazowy, bezbolesny zabieg
- pełne bezpieczeństwo
- poprawa estetyki ciała
- poprawa jakości i czasem komfortu życia
Przebieg zabiegu
Przed zabiegiem
Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska, której celem jest ocena zmiany skórnej i zakwalifikowanie pacjenta do przeprowadzenia zabiegu. W czasie rozmowy lekarz specjalista informuje pacjenta o przebiegu zabiegu, długości jego trwania oraz zaleceniach po jego zakończeniu.
Zabieg
Wycięcie zmiany skórnej poprzedza podanie znieczulenia miejscowego cienką igłą, którą wstrzykuje się środek znieczulający. Dzięki temu pacjent nie odczuwa bólu w czasie wykonywania zabiegu. Na początek lekarz nacina skórę wokół zmiany, następnie usuwa ją i zamyka poprzez założenie szwów. Na koniec nakładany jest opatrunek na ranę. Pacjent w tym samym dniu może wrócić do domu.
Po zabiegu
Pacjent zjawia się na konsultacji po upływie terminu ustalonego przez lekarza, w okresie od kilku do kilkunastu dni od wycięcia zmiany, w zależności od złożoności zabiegu i innych, indywidualnych czynników. W okresie rekonwalescencji pacjent musi przestrzegać zaleceń lekarza i utrzymywać higienę miejsca, które było poddane zabiegowi. W niektórych przypadkach rekomendowane jest przyjmowanie ogólnodostępnych leków przeciwbólowych.
Częstotliwość
Zabieg wycięcia całej zmiany skórnej wykonuje się za jednym razem. Usunięta podejrzana zamiana poddawana jest badaniu histopatologicznemu. Pacjent powinien pojawić się w gabinecie w trybie pilnym tylko wówczas gdy zweryfikowana badaniem histopatologicznym zmiana wymaga dalszych konsultacji i leczenia.
Wskazania
- zmiany barwnikowe
- włókniaki
- brodawki
- tłuszczaki
- kaszaki
- naczyniaki
- rogowiaki
- inne zmiany skórne