Trichoskopia

Trichoskopia

Obszar: włosy, skóra głowy

Czas badania: 15-40 min

Cena: od 300 zł

O BADANIU

Badanie trichoskopowe obejmuje skórę głowy i włosy i służy do obrazowania skóry głowy i włosów. Jest to nowatorskie oraz nieinwazyjne badanie włosów i owłosionej skóry głowy w celu ich diagnozy. Trichoskopia jest doskonałym narzędziem do fotograficznej oceny stanu skóry głowy i włosów w czasie kuracji trychologicznej. Na każdej wizycie możemy porównywać zapisywane obrazy skóry głowy i włosów, dzięki czemu wiemy jakie efekty przynosi leczenie.

Badanie jest bezinwazyjne, bezbolesne i trwa od 30-40 min. Nie ma przeciwskazań do jego wykonania (może być wykonywane również w trakcie ciąży).

WYPADANIE WŁOSÓW, ŁYSIENIE, CHOROBY SKÓRY GŁOWY

Problemem wypadania włosów czy chorób skóry głowy wymaga holistycznego podejścia. Zwykle przeprowadzany jest wywiad medyczny, badanie fizykalne (skóra głowy, ocena objętości włosów, pociąganie włosów) oraz analiza badań laboratoryjnych. Trichoskopia ułatwia diagnozowanie przypadku.

 

Często zdarza się, że specjalista na “pierwszy rzut oka” nie będzie dostrzegał większego problemu, mimo, iż pacjent skarży się na przykład na świąd skóry głowy. Badanie przy użyciu wideodermatoskopu w takim przypadku pozwala nam zobaczyć w dużym przybliżeniu stan skóry głowy, dzięki temu możemy rozpoznać dość często pojawiające się problemy z zaczopowanymi ujściami mieszków włosowych, zanieczyszczenia, pierwsze oznaki łupieżu, które mogą wywołać uczucie swędzenia.

 

Ponadto trichoskopia umożliwia nam różnicowanie typu łysienia, które mogą być często mylone: androgenowe z przewlekłym telogenowym. Za pomocą tej metody diagnozuje się też łysienie plackowate, ponieważ na obrazie łatwo dostrzec specyficzne cechy tego schorzenia jak tzw. włosy wykrzyknikowe.

 

Trichoskopia jest badaniem, które pozwala na szybszą diagnostykę, dzięki czemu możemy działać już w pierwszych stadiach problemu. Warto pamiętać, że w przypadku łysienia im wcześniej rozpoczniemy leczenie tym więcej włosów możemy wystymulować na nowo. Łatwiej też ocenić jest porost nowych włosów. Badanie pozwala też na różnicowanie włosów wypadających oraz tych, które się łamią.

PROCEDURA BADANIA

Badanie przeprowadza specjalista dermatolog przy użyciu urządzenia zwanego wideodermatoskopu powiększający badany obszar nawet 500x. Badany obszar obejmuje zarówno miejsce problematyczne jak i pozostałą część dla porównania. Trichoskopia obrazuje kondycję skóry, ilość włosów, mieszków włosowych oraz struktury włosa. Dzięki przeprowadzonemu badaniu możemy bardziej precyzyjnie określić problem pacjenta. Co z pewnością ułatwi dobór odpowiedniej kuracji trychologicznej oraz szybsze efekty.

Po każdym badaniu generowany jest raport z wydrukiem TrichoLAB, który wraz z wynikiem badania trafia do pacjenta. Zdjęcia zapisywane są w bezpiecznym systemie elektronicznym do powtórnej analizy i oceny zmian.

Pracujemy na najnowszym modelu renomowanej niemieckiej firmy FotoFinder, która jest liderem na międzynarodowym rynku sprzętu do wideodermatoskopii i trichoskopii.

Sprzęt marki FotoFinder cechuje się doskonałą jakością obrazu w rozdzielczości FullHD. Opatentowany obiektyw, dzięki zoomowi optycznemu pozwala na stosowanie różnych powiększeń, bez utraty jakości obrazu.

 

WSKAZANIA

  • Choroby skóry owłosionej głowy (łuszczyca, łojotok, łupieżu)
  • Diagnostyka łysienia androgenowego
  • Diagnostyka łysienia telogenowego
  • Diagnostyka łysienia plackowatego

PRZECIWWSKAZANIA

Badanie jest bezinwazyjne i bezbolesne, nie ma żadnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Wykonywane jest u pacjentów w każdym wieku, a także u kobiet ciężarnych.

ZAHAMOWANIE WYPADANIA WŁOSÓW/ ŁYSIENIA

W Klinice istnieje możliwość leczenia problemy wypadania włosów oraz łysienia. Zabiegiem polecanym przez lekarzy w naszej klinice Derma Solutions, który hamuje utratę włosów jest mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, fibryny albo specjalnie dedykowanych ampułek zapobiegających wypadaniu włosów.

WYRÓB MEDYCZNY

FotoFinder jest wyrobem medycznym.

W Klinice Derma Solutions to badanie jest wykonywane wyłącznie przez certyfikowanych profesjonalistów (lekarzy).

W przypadku pytań lub wątpliwości napisz lub zadzwoń, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie. 

ZABIEG W KLINICE DERMA SOLUTIONS

W naszej klinice badanie wideodermatoskopowe przeprowadza lekarz dr Agnieszka Kopeć.

CENY BADANIA

 

  • Trichoskopia z wydrukiem TrichoLAB – 300 zł

Umów się na badanie!

Zadbaj o piękne włosy i Twoje zdrowie

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w powyższym formularzu...Czytaj dalej