Wideodermatoskopia

Wideodermatoskopia

Obszar: całe ciało

Czas zabiegu: 0,5-1h

Liczba zabiegów: 1 co rok

Cena: od 250 zł

O ZABIEGU

Dermatoskopia (dermoskopia, mikroskopia epiluminescencyjna) jest jak do tej pory najlepszą formą badania i monitorowania znamion skórnych. To najdokładniejsza metoda umożliwiająca wczesną diagnostykę czerniaka poprzez obserwację znamion i archiwizację danych pacjenta. System funkcjonuje w oparciu o koncepcję e-dermoskopii, która jako nowoczesne podejście do profilaktyki medycznej, polega na pozyskiwaniu wiedzy lekarskiej i diagnozowaniu pacjenta ‚na odległość’. Obecnie w wielu krajach rozwijane są projekty e-dermatoskopii angażujące lekarzy pierwszego kontaktu, dermatologów, onkologów, a także szeroką grupę inżynierów, programistów, czy techników niezbędnych do wdrożenia tej innowacyjnej koncepcji powszechnej profilaktyki.

EFEKTY

  • wykluczenie niebezpiecznych dla zdrowia zmian skórnych

PROCEDURA

Zebranie dokumentacji fotograficznej polega na wykonaniu zdjęć makroskopowych i w powiększeniu. Zdjęcia zapisywane są w bezpiecznym systemie elektronicznym do powtórnej analizy i oceny dynamiki wzrostu zmian, co jest podstawą kontroli dermatoskopowej w kolejnych latach. Czas badania jednej osoby obejmujący zebranie wywiadu i dokumentacji fotograficznej kilkunastu znamion to zazwyczaj nie więcej niż 30 minut. Za wykonanie dokumentacji fotograficznej odpowiadają asystenci ds. skanowania skóry. Są to osoby przeszkolone przez lekarzy w kierunku poprawnego wykonywania zdjęć dermatoskopowych i zbierania wywiadu medycznego, obeznane z tematyką profilaktyki w kierunku czerniaka skóry, posiadające szeroką wiedzę w tym zakresie. Asystent ds. skanowania skóry zobowiązany jest do zachowania tajemnicy oraz przestrzegania praw pacjenta, a w szczególności prawa do poszanowania godności osobistej i intymności. Wszelkie porady, sugestie udzielane przez Asystenta ds. skanowania skóry mają charakter informacyjny i nie stanowią porady specjalistycznej. Medyczna część, polegająca na zdalnej ocenie zebranej dokumentacji fotograficznej, stanowi istotę badania i wykonywana jest przez lekarza medycyny.

ZALETY

Zwiększamy szansę pacjentów na szybką i rzetelną diagnostykę, niezależnie od miejsca zamieszkania i dostępu do opieki specjalistycznej. Zdalna ocena dokumentacji fotograficznej zwiększa jakość i skuteczność badania, gdyż lekarz dysponuje znacznie większą ilością czasu na postawienie diagnozy, a dodatkowo ma możliwość skonsultowania się z innymi lekarzami w zespole.

PRZEBIEG ZABIEGU

Badania wykonywane są z zastosowaniem videodermatoskopu renomowanej firmy Fotofinder. Jest to nowy system, który wyposażony został w kamerę medicam 800 HD. Umożliwia ona osiągnięcie doskonałej jakości obrazu w rozdzielczości Full HD oraz połączenie jej z maksymalną szybkością i niezawodnością. Kamera medicam 800 HD używa tylko zoomu optycznego, dzięki czemu nie obserwujemy utraty jakości w zależności od powiększenia. FotoFinder zapewnia nowy poziom opieki nad pacjentem. System oferuje kompleksową platformę diagnozy skóry. Obrazy dermoskopowe sa przypisane do pacjenta oraz do konkretnej lokalizacji dzięki temu znacznie łatwiej śledzić zmiany, porównywać zdjęcia i obserwować postępy leczenia.

WSKAZANIA

Znamiona skórne, brodawki, pieprzyki. Jest to badanie profilaktyczne. Badanie obligatoryjne przed laserowym usuwaniem znamion.

PRZECIWWSKAZANIA

Badanie jest bezinwazyjne i bezbolesne, nie ma żadnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Wykonywane jest u pacjentów w każdym wieku, a także u kobiet ciężarnych.

USUWANIE ZNAMION

W klinice istnieje możliwość usunięcia wybranych znamion zarówno metodą chirurgiczną jak i laserową. Wybór metody dokonuje lekarz po uzyskaniu wyniku badania dermatoskopowego. Po resekcji chirurgicznej KAŻDE znamię poddawane jest ocenie histopatologicznej.

SPRAWDŹ CENĘ ZABIEGU

Umów się na zabieg!

Zadbaj o piękną skórę i świetne samopoczucie

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w powyższym formularzu...Czytaj dalej