Korekcja małżowin usznych

Korekcja małżowin usznych

Obszar: uszy

Czas zabiegu: 60 min.

Liczba zabiegów: 1

Cena: od 3000zł

O ZABIEGU

Otoplastykę wykonuje się zazwyczaj w celu zmiany kąta odstawania małżowin usznych. Zabieg jest przeprowadzany przede wszystkim ze względów estetycznych. Podczas korekty zmienia się kształt, pozycję, poprawia symetrię, a także wielkość małżowiny usznej, by uzyskać właściwe wzajemne proporcje. Dodatkowo zabieg pozwala na korektę deformacji, które wystąpiły po urazie czy po wypadkach. Sporadycznie wykonywane są korekty płatków uszu. Korekcja małżowin usznych pozwala na dostosowanie kształtu, wielkości uszu do twarzy w efekcie poprawiając jej ogólny wygląd.

EFEKTY

Odstające i niekształtne uszy to problem, który często wywołuje dyskomfort u pacjentów. Korekcja małżowin usznych pomoże uzyskać naturalny kształt uszu. Jeśli powodem deformacji jednej z małżowin jest uraz lub wypadek, plastyka małżowin usznych pozwoli odzyskać ich właściwy, symetryczny wygląd.

W przypadku gdy zbyt duże odchylenie małżowiny od głowy stanowi główny problem, korekcja pozwoli go rozwiązać. Pełne efekty zabiegu są widoczne po zakończeniu procesów regeneracyjnych.

ZALETY

 • lepszy wygląd małżowin usznych
 • zmniejszenie odstawania uszu od czaszki
 • poprawa symetrii twarzy
 • ogólna poprawa wyglądu i samopoczucia
 • efekty widoczne niemal od razu
 • pełne bezpieczeństwo

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed zabiegiem

Wykonanie korekcji małżowin usznych poprzedza konsultacja lekarska. Podczas pierwszej wizyty specjalista zapoznaje się z problemem pacjenta, sprawdza aktualny stan zdrowia, wyznacza badania i przeprowadza kwalifikację do zabiegu. Pacjent jest również informowany o procedurach, zaleceniach i przebiegu korekcji małżowin usznych.

 

Zabieg

Korekcja małżowin usznych jest zabiegiem przeprowadzanym przez specjalistę. Zabieg jest w pełni bezpieczny. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym czyli oznacza to, że pacjent w trakcie trwania korekty małżowin usznych jest świadomy. Zabieg polega na wycięciu fragmentu skóry zza ucha, by odsłonić chrząstkę i wymodelować ją tak, aby skorygować kąt odstawania uszu od głowy i uzyskać pożądany wcześniej zaplanowany kształt. Na koniec zakładane są nierozpuszczalne szwy stabilizujące małżowinę uszną, a następnie opatrunek z bandaży.

 

Po zabiegu

Sam czas gojenia jest zależny od różnych czynników. Po korekcji małżowin usznych może wystąpić obrzęk, zasinienie lub niewielkie krwawienie w okolicy zabiegowej. Po zakończeniu zabiegu pacjent przez pierwszych kilka godzin pozostaje pod obserwacją personelu, konsultowane są zalecenia oraz ustalany jest termin wizyty kontrolnej. Po korekcji uszu należy dbać o miejsce zabiegowe i utrzymywać jego higienę. W tym okresie trzeba do minimum ograniczyć ekspozycję na słońce, nie należy również korzystać z solarium oraz sauny. Ważne jest także aby przez pierwsze kilka dni trwania rekonwalescencji w znacznym stopniu ograniczyć aktywność i wysiłek fizyczny w celu uzyskania prawidłowego gojenia się ran. Po upływie około tygodnia zdejmowany jest opatrunek z uszu oraz usuwane są szwy, następnie zaleca się, aby przez pewien czas nosić na uszach opaskę ochronną, a później tylko do snu.

CZĘSTOTLIWOŚĆ

Prawidłowo przeprowadzona korekcja małżowin usznych jest zabiegiem jednorazowym. Efekty utrzymują się do końca życia. Zabieg można przeprowadzić w każdym wieku. Korekcja może być wykonana na jednej lub dwóch małżowinach.

WSKAZANIA

 • urazy uszu
 • zniekształcenie małżowiny usznej
 • zwinięcie małżowiny usznej
 • odstające małżowiny uszne
 • rozwinięty obrąbek ucha
 • przerośnięte płatki uszu

Umów się na konsultację do dr Grzegorza Kierzynki!

Zadbaj o świetne samopoczucie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w powyższym formularzu...Czytaj dalej