Plastyka powiek górnych

Plastyka powiek górnych

Obszar: powieki

Czas zabiegu: 90 min.

Liczba zabiegów: 1

Cena: od 5000zł

O ZABIEGU

Zabieg plastyki powiek górnych jest przeprowadzany z wielu względów zarówno medycznych jak i estetycznych. Przeznaczony jest dla osób niezadowolonych z wyglądu skóry wokół oczu ze względu na obecność zmarszczek czy tak zwanego smutnego spojrzenia w celu uzyskania efektu odmłodzenia swojej twarzy, ale także zabieg ten jest skierowany dla osób, u których poprzez opadanie powiek jest znacznie zmniejszone pole widzenia. Bez względu na to z jakiego powodu wykonywana jest plastyka powiek górnych pozwala uzyskać prawidłowe, naturalne napięcie skóry w okolicy oka, poprawić wygląd twarzy, ale też poszerzyć kąt widzenia.

Zabieg zwany również blefaroplastyką polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru fragmentów skóry wokół powieki górnej, a także tkanki tłuszczowej. 

Blefaroplastyka jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym.

EFEKTY

Dzięki zabiegowi plastyki powiek górnych oko staje się wizualnie większe. To bardzo korzystne rozwiązanie zwłaszcza u osób mających nadmiar skóry, tkanki tłuszczowej opadającej na oko, która zmienia rysy twarzy. 

Skóra wokół oka jest bardzo delikatna, po zabiegu plastyki powiek okolica oka staje się wyraźnie odmłodzona. Tuż po usunięciu nadmiaru skóry okolica oka jest też gładsza i naprężona, a dzięki temu cała twarz wygląda też młodziej. Warto wspomnieć o tym, że opadająca powieka może zawężać pole widzenia oczu w trakcie ruchów głową. Dzięki plastyce powiek poprawia się więc również komfort patrzenia.

ZALETY

 • szerszy kąt widzenia
 • rozwiązanie problemu opadającej powieki
 • wyraźne odmłodzenie skóry wokół oka
 • widoczna i bardziej uniesiona powieka
 • oczy wizualnie większe, otwarte
 • poprawa wyglądu całej twarzy

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed zabiegiem

W klinice Derma Solutions dbamy o to, by zabiegi były wykonywane w bezpiecznych, dogodnych warunkach. Właśnie dlatego każdy z nich, w tym plastykę powiek górnych, poprzedza konsultacja lekarska. Podczas spotkania ze specjalistą pacjent jest informowany o koniecznych badaniach pozwalających na kwalifikację do zabiegu. Konsultacja ma również na celu ustalenie poszczególnych etapów postępowania, dopasowanych do stanu powieki oraz indywidualnych preferencji pacjenta.

 

Zabieg

Plastyka powiek górnych jest wykonywana przez wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem w zakresie przeprowadzania zabiegów oka i jego okolic. Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z powieki górnej trwa około 90 minut, ale dokładny czas zależy od stanu powieki i oczekiwań pacjenta. To zabieg w pełni bezpieczny. Blefaroplastyka jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym w zależności od zakresu wcześniej ustalonego planu. Po wycięciu fragmentu skóry i nagromadzonej tkanki tłuszczowej pacjentowi zakładanie są niewielkie szwy. Następnie pacjent otrzymuje pełną dokumentację oraz zalecenia do stosowania po powrocie do domu.

 

Po zabiegu

Tuż po zabiegu plastyki powiek górnych mogą się pojawić delikatne zasinienia, ale są one naturalnym efektem, który stopniowo zanika. Nadmierna aktywność w okresie rekonwalescencji nie jest wskazana. Pacjent nie powinien także spać w tym czasie na brzuchu. Przez kilka dni od wykonanego zabiegu nie powinno się moczyć miejsca po zabiegu. Standardowo po upływie 7-10 dni od wykonania zabiegu odbywa się konsultacja z lekarzem i zdejmowany są szwy. 

CZĘSTOTLIWOŚĆ

Zabieg wykonuje się zazwyczaj jeden raz. Przy bardziej złożonych problemach konieczne może być jednak ponowne wykonanie plastyki powieki górnej. Zabiegowi mogą się poddać osoby w różnym wieku.

WSKAZANIA

 • nadmiar skóry na powiece górnej
 • opadanie powieki
 • opuchnięte powieki
 • ograniczony kąt widzenia ze względu na nadmiar tkanki tłuszczowej na powiece

Umów się na konsultację do dr Grzegorza Kierzynki!

Zadbaj o świetne samopoczucie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w powyższym formularzu...Czytaj dalej