Plastyka powiek dolnych

Plastyka powiek dolnych

Obszar: powieki

Czas zabiegu: 90 min.

Liczba zabiegów: 1

Cena: od 6000zł

O ZABIEGU

Plastykę powiek dolnych można przeprowadzić jako osobny zabieg lub w połączeniu z plastyką powiek górnych. Polega on na oddzieleniu skóry wraz z mięśniem od przegrody oczodołu poprzez nacięcie w okolicy brzegu rzęskowego. Skóra, która jest w nadmiarze zostaje usunięta, a mięsień napięty. Jeśli występuje nadmiar tłuszczu w postaci przepuklin jest on także usuwany. Czasem jednak stosuje się naturalne wypełnienie doliny łzowej poprzez przemieszczenie w to miejsce występującego w nadmiarze tłuszczu. Na koniec chirurg zszywa ranę. Blefaroplastyka jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym.

EFEKTY

Na zabieg plastyki powiek dolnych mogą zdecydować się osoby, które nie są zadowolone z wyglądu swojej skóry wokół oczu. Zgrubienia czy worki pod oczami znacząco dodają lat. Zgromadzony nadmiar tkanki tłuszczowej, poprzez zabieg plastyki powiek dolnych, można łatwo usunąć. To sposób, by otworzyć oko i pozbyć się wrażenia smutnego spojrzenia.

Blefaroplastyka pozwala znacząco odmłodzić skórę oczu, wygładzić zmarszczki oraz zniwelować opuchliznę. Dodatkowo po zabiegu skóra wokół oczu staje się sprężystsza i gładsza. Zabiegowi można się poddać w każdym wieku.

ZALETY

 • widoczne odmłodzenie skóry wokół oka
 • lifting skóry okolicy oka
 • wygładzenie zmarszczek
 • spektakularne efekty
 • zabieg bezbolesny, nie wymaga długiej rekonwalescencji
 • lepszy, młodszy wygląd twarzy wpływający na samopoczucie

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed zabiegiem

W klinice Derma Solutions przed każdym zabiegiem odbywa się konsultacja z pacjentem. Ma ona na celu zakwalifikowanie do zabiegu plastyki powiek dolnych. Podczas spotkania lekarz zapoznaje się z problemem pacjenta i zleca wykonanie badań. Dodatkowo podczas rozmowy pacjent dowiaduje się więcej na temat specyfiki zabiegu. Zaleca się, by przed wykonywaniem blefaroplastyki na około 14 dni zaprzestać zażywania leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych.

 

Zabieg

Plastykę powiek dolnych najczęściej wykonuje się z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego. Podczas zabiegu nadmiar skóry jest wycinany chirurgicznie. Czas wykonania zabiegu zależy od złożoności problemu, z którym boryka się pacjent oraz jego oczekiwań. Plastyką powiek dolnych, podobnie jak powiek górnych, zajmują się wykwalifikowani specjaliści z doświadczeniem, którzy dbają o uzyskanie najlepszego efektu oraz pełen komfort pacjenta. Po zakończeniu zabiegu pacjent otrzymuje wytyczne dotyczące rekonwalescencji.

 

Po zabiegu

Okres powrotu do codziennych aktywności jest zależny do tego, jak inwazyjny był zabieg, także czas gojenia u różnych osób jest inny. Może trwać do 4 tygodni. W ciągu kilku dni mogą się pojawić siniaki lub obrzęki, które są normalnym efektem i stopniowo znikną. Po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego, najlepiej też nie nakładać makijażu do czasu zdjęcia szwów. W czasie rekonwalescencji nie powinno się spać na brzuchu, ani korzystać z solarium oraz nadmiernego nasłoniecznienia.

CZĘSTOTLIWOŚĆ

Plastyka powiek dolnych jest zazwyczaj zabiegiem jednorazowym. Jego wykonanie pozwala na uzyskanie trwałego efektu na kilkanaście lat. To bardzo skuteczna metoda poprawy wyglądu skóry wokół oka, a więc też pozwalająca uzyskać spektakularne efekty.

WSKAZANIA

 • utrata sprężystości skóry wokół oka
 • zmarszczki
 • opuchlizna
 • worki pod oczami
 • przepuklina tłuszczowa

Umów się na konsultację do dr Grzegorza Kierzynki!

Zadbaj o świetne samopoczucie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w powyższym formularzu...Czytaj dalej