Plastyka końca nosa

Plastyka końca nosa

Obszar: nos

Czas zabiegu: 90 min.

Liczba zabiegów: 1

Cena: od 8000zł

O ZABIEGU

Zabieg chirurgii plastycznej w obrębie nosa dotyczy jego części kostnej, chrzęstnej, a czasem kostnej i chrzęstnej. Polega na korekcji piramidy i przegrody nosowej. W trakcie zabiegu operowane mogą być: przegroda, boczne ściany, skrzydełka.

Plastyka nosa pozwala na przywrócenie właściwej drożności ułatwiającej oddychanie. Uzyskując prawidłowy tor oddychania można lepiej się wysypiać, a tym samym zmniejszyć zmęczenie. Prawidłowa drożność wpływa korzystnie na ogólne samopoczucie.

Zabieg taki pozwala także zmienić kształt nosa. Borykając się z nieakceptowaniem wyglądu własnego nosa możliwa jest jego zmiana poprzez wyprostowanie przegrody, wyrównanie asymetrii, usunięcie garbu, a także poprzez wpływ na jego wielkość. Zmniejszenie lub uwydatnienie jego czubka pozwala uzyskać taki kształt lub wielkość, który będzie harmonijnie współgrał z twarzą. Zabieg jest zalecany ze względów medycznych oraz estetycznych.

EFEKTY

Plastyka nosa to zabieg pozwalający na uzyskanie trwałych efektów. Wyraźnej poprawie ulega wygląd nosa. W zależności od specyfiki problemu, z którym boryka się pacjent, czubek nosa może zostać np. podniesiony lub zwężony, nozdrza mogą być zmniejszone lub powiększone. Po zabiegu nos staje się zgrabniejszy, nadmiar części chrzęstnej, a także czasem i kostnej nosa zostaje usunięty.

Zmiany pozwalają pozbyć się dyskomfortu spowodowanego wcześniejszymi niedoskonałościami wywołanymi przez uwarunkowania genetyczne czy powstałymi w wyniku urazu lub wypadku. Plastyka końca nosa sprawia jednocześnie, że wizualnie cała twarz wydaje się mieć lepsze proporcje.

ZALETY

 • poprawa drożności nosa
 • pozbycie się garbu lub wklęśnięcia
 • podniesienie czubka nosa
 • pozbycie się deformacji i różnego typu niedoskonałości nosa
 • korekta kształtu całego nosa
 • poprawa wyglądu twarzy z profilu
 • ogólna poprawa wyglądu i samopoczucia

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed zabiegiem

Zabieg w klinice Derma Solutions poprzedza konsultacja lekarska, która ma na celu ustalenie zakresu i przebiegu plastyki nosa. Ważne znaczenie mają indywidualne cechy budowy nosa oraz efekty, które chce się uzyskać po zabiegu. Wstępna rozmowa z lekarzem jest niezbędna w celu kwalifikacji do zabiegu, podobnie jak wykonanie badań krwi oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu.

 

Zabieg

Korekta nosa jest zabiegiem wymagającym, dlatego wykonują go wyłącznie doświadczeni specjaliści z zakresu chirurgii plastycznej. Plastyka nosa jest przeprowadzana po podaniu znieczulenia ogólnego. Podczas zabiegu chirurg wykonuje nacięcie na słupku lub wewnątrz nosa, a następnie odwarstwia skórę od rusztowania chrzęstno-kostnego. W kolejnym etapie chirurg modeluje części kostne bądź chrzęstne lub też obie by zwężać je, usunąć ich nadmiar. Na zakończenie zabiegu specjalista zszywa wykonane nacięcia, zakłada opatrunki do przewodów nosowych oraz unieruchamia nos za pomocą opatrunku gipsowego, aby utrzymać wymodelowany podczas zabiegu kształt nosa.

 

Po zabiegu

Tuż po zabiegu plastyki nosa pacjent przez dobę nosi w przewodach nosowych opatrunki, które zapobiegają krwotokowi. Początkowo mogą pojawić się obrzęk oraz siniaki wokół oczu. Zmiany te wraz z upływem czasu znikają samoistnie. Jeśli pojawi się ból należy stosować ogólnodostępne środki przeciwbólowe. Po 7-10 dniach od wykonania zabiegu gips oraz szwy są zdejmowane. W trakcie rekonwalescencji po zabiegu plastyki końca nosa zaleca się, by przez pewien czas unikać pochylania się oraz wykonywania męczących czynności, ćwiczeń oraz podnoszenia. W czasie rekonwalescencji przez około 3 miesiące zabrania się także opalania i korzystania z solarium. Jeśli lekarz podawał zalecenia indywidualnie należy bezwzględnie się do nich stosować. Początkowe efekty zabiegu widać po upływie około 2-3 tygodni, jednak na ostateczny rezultat całkowitej regeneracji należy poczekać nawet do 12 miesięcy.

CZĘSTOTLIWOŚĆ

Plastyka końca nosa jest zabiegiem jednorazowym. Ze względu na to, że jego wykonanie wymaga specjalistycznych umiejętności, to wykonują go wyłącznie doświadczeni lekarze. Zakres korekty jest ustalany na etapie wstępnej konsultacji, by uzyskać efekty zadowalające pacjenta.

WSKAZANIA

 • nos kartoflany lub rozlany czubek nosa
 • za długi nos w stosunku do reszty twarzy
 • zmniejszona drożność nosa
 • zbyt szerokie skrzydełka nosa
 • asymetria czubka nosa
 • opadający czubek nosa
 • zniekształcony nos po urazie

Umów się na konsultację do dr Grzegorza Kierzynki!

Zadbaj o świetne samopoczucie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w powyższym formularzu...Czytaj dalej