Przeszczep tłuszczu

Przeszczep tłuszczu

Obszar: twarz, ciało

Czas zabiegu: 90 min.

Liczba zabiegów: 1

Cena: od 4000zł

O ZABIEGU

Lipotransfer to zabieg polegający na przeszczepieniu tkanki tłuszczowej z partii ciała, w której występuje ona w nadmiarze w miejsce, gdzie jej ubywa wraz z wiekiem, np. na twarzy, pośladkach czy piersi. Przeszczep tłuszczu, w porównaniu z innymi metodami, pozwala uzyskać bardziej naturalny wygląd. Modelowanie ciała własną tkanką przynosi szybkie, wyraźne efekty zaraz po wykonaniu zabiegu, a ostateczne po upływie 7-10 dni. Zabieg przeprowadza się po podaniu znieczulenia, dlatego jest bezbolesny.

EFEKTY

Własny tłuszcz to jeden z najlepszych materiałów, które można wykorzystać do wypełnienia i modelowania. Przede wszystkim nie ma ryzyka odrzucenia takiego materiału, a po zabiegu przeszczepu tłuszczu uzyskuje się efekt naturalnego wypełnienia i wygładzenia skóry. Ponadto wraz z tłuszczem przeszczepiane są komórki macierzyste, co sprawia, że skóra staje się jędrniejsza i wyraźnie odmłodzona.

Dzięki przeszczepowi tłuszczu można usunąć miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej i przenieść go w inne miejsce, w którym występuje jej deficyt. To podwójna korzyść. W ten sposób można sobie poradzić z wieloma problemami, przykładowo zapadniętymi policzkami, głębokimi zmarszczkami, bliznami pourazowymi czy asymetrią twarzy.

ZALETY

 • naturalny efekt wypełnienia twarzy lub innych partii ciała
 • wygładzenie skóry
 • wyraźny efekt odmłodzenia
 • wysoka skuteczność
 • efekty widoczne w krótkim czasie po wykonaniu zabiegu
 • pełne bezpieczeństwo
 • krótki okres rekonwalescencji
 • brak ryzyka odrzucenia, reakcji alergicznej ze względu na wykorzystanie własnych tkanek pacjenta

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed zabiegiem

Podczas konsultacji lekarz specjalista zapoznaje się z problemem pacjenta, zleca badania, ustala harmonogram leczenia i określa obszary, skąd zostanie pobrana tkanka tłuszczowa, a następnie przeszczepiona. Rozpoczęcie zabiegu poprzedza podanie znieczulenia. W zależności jak rozległej części ciała dotyczy zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

 

Zabieg

Rozpoczyna się od pobrania tłuszczu z okolicy fałdu na brzuchu, talii czy uda. W tym celu wykorzystuje się specjalną kaniulę. Następnie po przygotowaniu materiału (odwirowaniu tłuszczu) następuje przeszczepienie go poprzez wstrzyknięcie w wybrane miejsce na ciele. Tłuszczem wypełnia się okolicę ciała lub twarzy. Ilość pobieranej tkanki tłuszczowej jest ustalana indywidualnie. Przeszczep tłuszczu jest zabiegiem w pełni bezpiecznym.

 

Po zabiegu

Po przeszczepie tłuszczu można wrócić do wykonywania codziennych czynności. Zaleca się jedynie, by miejsca, z których została pobrana tkanka tłuszczowa, masować. Czasami na obszarach pozabiegowych może pojawić się delikatna opuchlizna lub zasinienia, które stopniowo znikają w sposób naturalny.

CZĘSTOTLIWOŚĆ

Zabieg jest bardzo skuteczny i zapewnia długotrwałe efekty. Pewna, niewielka ilość tłuszczu po przeprowadzeniu zabiegu ulega wchłonięciu, lecz jest to efekt, którego lekarze specjaliści są świadomi. W zależności od potrzeb pacjenta zabieg przeszczepu tłuszczu można powtarzać. 

Przeszczepu tłuszczu pozwala osiągnąć naturalny wygląd i trwałe rezultaty, dlatego jest on coraz bardziej popularny. Wybierając ten zabieg można uzyskać pozytywne korzyści przy minimalnym ryzyku.

WSKAZANIA

 • miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej, np. w okolicy podbródka
 • głębokie zmarszczki
 • utrata jędrności skóry twarzy
 • asymetrie partii ciała lub twarzy
 • ubytki pourazowe lub pooperacyjne
 • powiększenie pośladków
 • ujędrnienie piersi

Umów się na konsultację do dr Grzegorza Kierzynki!

Zadbaj o świetne samopoczucie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w powyższym formularzu...Czytaj dalej