Czy wiesz, jakie zabiegi możesz wykonywać latem?

Pierwsze majowe słońce zachęca nas do korzystania z uroków świeżego powietrza. Maj to również czas różnych imprez okolicznościowych, komunii  czy ślubów. W tym czasie chcemy aby nasza skóra wyglądała zdrowo i promiennie… Ale czy wiesz, że nie wszystkie zabiegi kosmetyczne możesz wykonywać w tym okresie?

Słońce niestety nie jest naszym sprzymierzeńcem w tej kwestii. Promieniowanie słoneczne powoduje fotostarzenie skóry, czyli przyspieszone starzenie skóry pod wpływem UVA. Dodatkowo skóra, która jest podrażniona inwazyjnym zabiegiem kosmetycznym jest bardziej podatna na wystąpienie przebarwień. Dlatego też musimy wybierać takie zabiegi, które nie przeszkodzą nam w normalnym funkcjonowaniu w słoneczne dni.

Derma_Solutions_Poznan_zabiegi_na_twarz_latem_5

Przykładem takiego zabiegu jest peeling węglowy. Polega on na pokryciu skóry koloidalną zawiesiną węgla, która następnie naświetlana jest promieniem laserowym. Cząsteczki węgla absorbują energię światła laserowego, w wyniku czego powstają ‘mikroeksplozje’ powodujące: głębokie oczyszczenie skóry, zwężenie porów oraz ujednolicenie kolorytu i poprawę jędrności skóry. Zabieg powinien być wykonany w serii od 3 do 5 zabiegów w odstępach 2-3 tygodni.

Derma_Solutions_Poznan_zabiegi_na_twarz_latem_2

Kolejną propozycją są wybrane peelingi chemiczne. Peelingi mają bardzo korzystne działanie na skórę właściwą, prowadzą do zwiększenia jej grubości bez wywoływania stanu zapalnego. Równolegle obserwuje się zwiększoną produkcję włókien kolagenu i mukopolisacharydów, co prowadzi do zatrzymania wody w głębi skóry, spłycenia zmarszczek, a także długofalowej poprawy wyglądu skóry.

Działaniem peelingu jest złuszczenie naskórka. Różni się ono jednak głębokością złuszczania i stężeniem kwasu. Obecnie na rynku są dostępne tzw.peelingi całoroczne, które mogą być wykonywane również latem, więc nie niosą za sobą ryzyka niepożądanych skutków ubocznych.

Derma_Solutions_Poznan_zabiegi_na_twarz_latem_3

Przed ważnymi wydarzeniami w okresie letnim zawsze doskonałym rozwiązaniem będą zabiegi nawilżające. Polegają one zwykle na delikatnym oczyszczaniu skóry i odpowiedniej regeneracji. Bardzo często tego typu zabiegi połączone są z masażem więc są idealnym rozwiązaniem kiedy chcesz się dodatkowo zrelaksować.

Derma_Solutions_Poznan_zabiegi_na_twarz_latem_4

Pamiętaj, że ochrona przeciwsłoneczna jest niezbędna, a odpowiednio dobrana pielęgnacja opóźni procesy starzenia się skóry oraz zapewni jej promienny i zdrowy wygląd.

Autorką wpisu jest kosmetolog Anna Pydyn

Opublikowano 23 maja 2023