Skleroterapia

Skleroterapia

Obszar: nogi

Czas zabiegu: 0,5-1h

Liczba zabiegów: 1-5

Cena: od 350 zł

O ZABIEGU

Skleroterapia zwana inaczej obliteracją – to metoda leczenia żylaków i pajączków na nogach poprzez zamykanie naczyń żylnych przy pomocy środka leczniczego tak zwanego sklerosantu.

 

Powoduje on skurcz naczynia, a następnie powstanie procesu zapalnego wewnątrz światła, który prowadzi do jego zamknięcia i zarośnięcia. Pozwala na praktyczne zamknięcie każdego naczynia od największych żylaków do małych pajączków.

EFEKTY

 • Usuwanie / zamknięcie żylaków i pajączków

MECHANIZM DZIAŁANIA

Lek obliterujący (sklerosant) powoduje skurcz naczynia, a następnie powstanie procesu zapalnego wewnątrz światła, który prowadzi do jego zamknięcia i zarośnięcia. Następnie reszta krwi jest wchłaniana i naczynia resorbowane przez komórki żerne organizmu prowadząc do jego usunięcia.

 

Lek (stosujemy Aethoxysclerol w różnych stężeniach zależnie od średnicy naczyń) podawany jest zwykle w formie pianki – zmieszanej z powietrzem, co zwiększa efektywność zabiegu i zmniejsza ilość i stężenie leku. Zwykle zamyka się około 90% naczyń do których podany jest preparat.

ZALETY

Zabieg z wyboru w żylakach nawrotowych, w żylakach po zabiegach operacyjnych, przy braku możliwości znieczulenia ogólnego. Idealny dla pajączków żylnych.

 

Jego wykonywanie nie wyłącza z aktywności zawodowej i życiowej. Możliwy w każdym wieku i stopniu zaawansowania choroby żylnej. Nie pozostawia blizn. Leczenie nie wymaga hospitalizacji, dodatkowych badań.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia bardzo cienką igłą, którą wkłuwa się do światła naczynia i podaje środek obliterujący (sklerosant) pod kontrolą wzroku z wykorzystaniem podświetlenia lampą diodową. Tylko ta technika pozwala na uwidocznienie naczynek położonych głębiej. Niektóre wkłucia mogą być zupełnie bezbolesne, inne mogą dawać niewielki, krótkotrwały ból, ponieważ z jednej strony środek ma właściwości drażniące, z drugiej ma właściwości znieczulające miejscowo, więc ból szybko mija.

 

Zwykle podajemy od 1 do 4 ampułek preparatu co zajmuje około 20-30 min. Preparat podawany jest zwykle w formie pianki. Po 15-20 minutach po zabiegu pacjent zobligowany jest do założenia pończoch uciskowych dobranych indywidualnie dla każdego pacjenta po zabiegu (pończochy dodatkowo płatne). Należy je nosić przez tydzień po zabiegu. Element kompresjoterapii, czyli noszenia pończoch uciskowych jest kluczowy w osiągnięciu pełnego efektu leczenia.

WSKAZANIA

 • Pajączki i żylaki na nogach w różnych stopniach zaawansowania, w tym żylaki nawrotowe
 • Owrzodzenia żylne podudzi
 • Zabiegi wykonywane są ze względów estetycznych jak i leczniczych

PRZECIWWSKAZANIA

 • Uczulenie na środki obliterujące
 • Zakrzepica żył głębokich
 • Poważne choroby układowe
 • Infekcje układowe lub miejscowe
 • Rozległe zakażenia bakteryjne skóry
 • Ciężkie przypadki niedokrwienia kończyn
 • Nie dające się wyleczyć obrzęki kończyn dolnych
 • Unieruchomienie

EFEKTY UBOCZNE

 • Zaczerwienienie
 • Obrzęk
 • Niewielka bolesność
 • Zasinienia

Przejściowa zmiana zabarwienia skóry (klinika oferuje zabieg likwidujący przebarwienie na bazie peelingów chemicznych i substancji rozjaśniających)

Czasami obrzęk i bolesność może pojawić się później – każdorazowo wymaga wtedy konsultacji. U nielicznych osób z wadami w układzie krążenia (przecieki w sercu nawet klinicznie niewidoczne), słabo nawodnionych, mogą przejściowo pojawić się krótkotrwałe osłabienie, zawroty głowy.

WYRÓB MEDYCZNY

Aethoxysklerol jest wyrobem medycznym.

W Klinice Derma Solutions zabieg skleroterapii jest wykonywany wyłącznie przez certyfikowanych profesjonalistów (lekarzy). W przypadku pytań lub wątpliwości napisz lub zadzwoń, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie. Zabieg musi być poprzedzony konsultacją z lekarzem.

CENY ZABIEGÓW

Umów się na konsultację!

Zadbaj o piękną skórę i świetne samopoczucie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w powyższym formularzu...Czytaj dalej