Dlaczego termolifting jest tak skuteczny?

Z biegiem lat nasze ciało się zmienia. Skóra traci jędrność, staje się wiotka i luźna… Po 30-tym roku życia możesz zauważyć jak grawitacja stopniowo oddziałuje na dół Twojej twarzy. Tworzą się tzw. ,,chomiki”. Również sylwetka może się zmieniać, szczególnie przy szybkiej utracie wagi zarówno u kobiet jak i mężczyzn.  Jest to jednak naturalny proces, który zachodzi w każdym z nas. Nie jest to żaden wyrok, bo znamy sposoby na poradzenie sobie z tym ,,defektem’’

Jednym z najbardziej skutecznych zabiegów jest termolifting. Zabieg, który wykorzystuje działanie fal radiowych. Docierają one do głębokich warstw skóry, a w wyniku ich podgrzania (nawet do 65°C) rozpoczynają się korzystne dla nas podziały komórkowe. Proces ten sprawia, że włókna kolagenowe zostają skrócone i zagęszczone, a fibroblasty stymulowane do produkcji nowego kolagenu i elastyny. 

Jakich efektów możemy się więc spodziewać? Pierwsze zmiany są zauważalne bezpośrednio po zabiegu – napięcie i zagęszczenie skóry. Termolifting jest bezbolesny, polecany szczególnie jako zabieg bankietowy. Bez obaw możesz go wykonać przed ważnym wydarzeniem. Jeśli natomiast masz problem z utrwalonymi zmarszczkami, większą utratą owalu twarzy to nasz specjalista zapewne zaleci Ci wykonanie serii 3-4 zabiegów. Powtarza się je w odstępach około jednego miesiąca. Korzystny efekt będzie się pogłębiał w kolejnych 3 a nawet 6 miesiącach, ponieważ tyle czasu potrzebują nasze komórki do niezbędnych podziałów.

Czy istnieją jakieś przeciwskazania do wykonania termoliftingu? Oczywiście jak każdy zabieg z zakresu kosmetologii czy medycyny estetycznej ma kilka przeszkód zdrowotnych. Przede wszystkim należy być w pełni zdrowym, bez objawów infekcji czy obecności opryszczki. Skóra nie może być także podrażniona, mocno opalona i po niedawnych zabiegach iniekcyjnych. Przed każdym zabiegiem specjalista przeprowadza dokładny wywiad zdrowotny.

Poza znakomitym działaniem na obszar twarzy czy szyi, termolifting rewelacyjnie sprawdzi się u kobiet, które niedawno urodziły dziecko. Brzuch po ciąży jest rozciągnięty i niestety zwykle już nie wraca do swojego poprzedniego stanu. Możemy pomóc i w tym przypadku. Termolifting wspomaga napięcie włókien kolagenowych więc w widoczny sposób wspiera ,,kurczenie” się wcześniej rozciągniętej skóry. Dotyczy to także mężczyzn, którzy w krótkim czasie utracili wiele kilogramów i pozostał im nadmiar skóry, np.na brzuchu. Głowica ze szkła szafirowego, której używamy podczas zabiegu jest niewielka więc pozwala docierać do wielu części ciała, również w okolice pach, wewnętrznej strony ud  czy do obszaru nad kolanami. Tak więc jesteśmy w stanie opracować praktycznie każdą wymagającą tego partię ciała.

Jeśli Twoim problemem jest wiotka skóra to serdecznie zapraszamy na konsultację. Pamiętaj, że odpowiednia kwalifikacja do zabiegu pozwoli Ci się cieszyć dobrymi efektami, a nasi specjaliści dołożą wszelkich starań aby pomóc zwalczyć Ci Twój problem.

Autorką wpisu jest kosmetolog Anna Pydyn

Opublikowano 15 września 2023