Kiedy wybrać peeling medyczny, aby spowolnić starzenie skóry?

Spowolnić efekty starzenia skóry – to najczęstszy cel pacjentek zgłaszających się do naszej kliniki. Osiągnięcie efektu młodszej skóry jest możliwe na kilka sposobów, które są dobierane indywidualnie dla każdej pacjentki. Do najbardziej popularnych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej należą:  redukcja zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej czy kwasu hialuronowego,  laseroterapia, mezoterapia igłowa, biostymulacja skóry przy użyciu polinukleotydów, radiofrekwencja mikroigłowa oraz głębokie peelingi medyczne.  

Dzisiaj skupimy się na tych ostatnich – peelingach medycznych i odpowiemy na pytanie, kiedy warto skorzystać z tego zabiegu?

Peeling medyczny jest idealnym zabiegiem na jesień dla odmłodzenia skóry twarzy. Przy okazji pomoże nam pozbyć się przebarwień i plam pozostałych po sezonie letnim, kiedy nasza skora była narażona na nadmierną ilość promieni słonecznych.

Celem zabiegu jest poprawa wyglądu i stanu skóry, jej odmłodzenie, odświeżenie, wygładzenie, regeneracja oraz zagęszczenie. Po zabiegu skóra staje się widocznie gładsza, jaśniejsza, bardziej jędrna i widocznie odżywiona a zmarszczki zostają spłycone.

Peeling medyczny Klinika Derma Solutions Poznan 1

To idealne działanie stosowane w ramach profilaktyki starzenia skóry, ponieważ peeling medyczny działa w głębszych warstwach skóry. Zabieg polega na kontrolowanej aplikacji substancji chemicznej  – odpowiednio dobrana mieszanina związków chemicznych o określonym stężeniu penetruje skórę na wymaganej głębokości przyczyniając się do poprawienia i uregulowania funkcji skóry.

Zabiegi głębokiego złuszczania naskórka wykonuje się w seriach w określonych odstępach czasowych. W zależności od przypadku oraz rodzaju stosowanego peelingu i oczekiwań, zabiegi mogą trwać nawet kilka miesięcy, o czym zadecyduje lekarz wykonujący terapię.

Po wykonaniu peelingu nie należy się opalać przez 4 tygodnie, konieczne jest również stosowanie kremów z wysokim filtrem.

Peeling medyczny Klinika Derma Solutions Poznan 2

Czy istnieją jakieś przeciwskazania do wykonania peelingu medycznego? Oczywiście jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej ma kilka przeszkód zdrowotnych. Przeciwwskazaniami do wykonywania peelingów mogą być m.in.: opryszczka, stan zapalny skóry, zakażenia wirusowe, grzybicze czy bakteryjne, uszkodzona skóra, liczne znamiona czy też alergia na środek złuszczający lub jego składnik.

Peelingi medyczne operujące silnymi substancjami chemicznymi, muszą być wykonywane pod kontrolą fachowca. W Klinice Derma Solutions zabiegi te wykonywane są przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej Karinę Jurgielaniec, co jest gwarancją pełnego profesjonalizmu i bezpieczeństwa.

Opublikowano 13 listopada 2023